Historia fotobudki

Historia fotobudki

Fotobudka jest urządzeniem, które automatycznie robi zdjęcia i od razu je drukuje. Jeszcze do niedawna fotobudki kojarzone były wyłącznie z automatami do robienia zdjęć do dokumentów, które dostępne były w przestrzeni publicznej. Obecnie fotobudka przeżywa swoją drugą młodość – stała się bardzo modną formą rozrywki. Fotobudki coraz częściej wynajmowane są na wesela, imprezy firmowe, chrzciny, urodziny, studniówki. Okazuje się, że każda impreza jest świetnym pretekstem do zaproszenia fotobudki. Dlaczego? Bo jest to super zabawa i fajna pamiątka na długie lata.

Jaka jest historia fotobudki?

Od czego się zaczęło i jak potoczyły się losy tego urządzenia? Fotobudka wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsza fotobudka została wymyślona, skonstruowana oraz opatentowana przez imigranta z Syberii – Anatola Josepho na początku XX wieku. Jego pierwsza fotobudka, która znalazła się na Broadwayu okazała się tak wielką atrakcją, że odwiedzało ją dziennie nawet 7.5 tysiąca osób. Ludzie stali w kolejce, aby za 25 centów móc zrobić sobie kilka zdjęć wydrukowanych na jednym pasku.

Fotobudka dla wszystkich

W 1927 roku Henry Morgenthau senior odkupił od Josepho projekt fotobdki oraz patent za kwotę 1 miliona dolarów! Celem nowego właścieiela fotobudki było uczynienie osobistej fotografii dostępną i tanią dla wszystkich ludzi.

Nowa firma jeszcze tego samego roku postawiło na całym świecie (między innymi w USA, Wielkiej Brytanii i  RPA) 120 maszyn do automatycznego robienia zdjęć. Do 1933 roku było ich już 240 w samych Stanach Zjednoczonych i 140 we Francji. Biznes szybko się rozrastał i okazał się strzałem w dziesiątkę. W krótkim czasie fotobudka była znana na całym świecie.

Fotobudka dzisiaj

Fotobudka przetrwała próbę czasu i powróciła w nowej odsłonie. Dzisiaj fotobudka w tradycyjnej formie dość trudno spotkać na ulicy. Zastępiona została przez prostsza w budowie i jednocześnie mobilną fotobudkę na imprezę. Budowa urządzenia jest dużo prostsza i dostosowana do naszych celów, ale idea pozostała ta sama.

I tak własnie fotobudka stała się nieodłączną częścią każdej imprezy czy wesela. Jest to świetna rozrywka, integracja oraz pamiątka na całe życie.

Czym w przyszłości zaskoczy nas fotobudka? Sprawdź jak działa fotobudka.

 

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*