Atrakcje na imprezy firmowe

Atrakcje na imprezy firmowe

Organizowanie przynajmniej raz do roku imprezy firmowej w wielu zakładach pracy i mniejszych firmach stało się już ogólnie przyjętą normą. Spotkania te można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zjazdy integracyjne i imprezy dla stałych ekip pracowników. Charakter tego typu uroczystości znacznie różni się od imprez, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze dekadę czy dwie temu. Obecnie nie chodzi już o siedzenie do późnych godzin nocnych przy suto zakrapianym stole. Na współczesnych imprezach firmowych pracodawca chce, aby jego zespół nie tylko dobrze się bawił, lepiej poznał, ale też często próbuje podejrzeć zachowania pracowników w różnych, nieco mniej typowych dla nich sytuacjach. To pozwala mu ocenić zachowanie zespołu, predyspozycje, pewne ukryte talenty, jak i umiejętność pracy w grupie.

Jakie atrakcje na imprezę firmową?

Aby impreza była udana nie może być nudna i sztampowa. Koniecznie należy zapewnić jakieś niebanalne rozrywki. To, jakie atrakcje na imprezy firmowe sprawdzą się w danej sytuacji najlepiej zależy od wielu czynników m.in.:

– tego, czy organizujemy spotkanie na miejscu czy też chodzi o imprezę wyjazdową,

– stopnia znajomości naszych pracowników (czy chodzi o pierwsze spotkanie integracyjne czy imprezę dla stałego zgranego zespołu),

– grupy dla jakiej ma być zorganizowane to spotkanie (wiek, płeć, stopień zażyłości),

– tego, czy impreza ma się odbywać w firmie, w lokalu czy w plenerze,

– okazji, z jakiej odbywa się impreza (innymi kryteriami będziemy się kierowali przy organizacji wyjazdu integracyjnego, innymi przy planowaniu jubileuszu istnienia firmy, a jeszcze innymi przy spotkaniu opłatkowym).

Na wyjeździe

Impreza wyjazdowa zdaje się być atrakcją już samą w sobie. Zazwyczaj wiąże się z zwiedzaniem jakiś ciekawych miejsc, przemierzaniem górskich szlaków, wspólnym wyjściem do kina, teatru na basen, do spa. Warto pomyśleć jednak o dodatkowych atrakcjach jak np. spływ kajakowy, nauka gry na bębnach, pokazy trup rycerskich, poznawanie regionalnych zwyczajów i czynny udział w niektórych z nich (np. lepienie garnków, produkcja sera itp.)

Na miejscu

Czy wobec tego impreza organizowana na miejscu ma z założenia być nudniejsza? Bynajmniej nie. Coraz większą popularnością cieszą się ostatnio między innymi gry miejskie lub gry fabularne. Podczas tego typu rozrywek całe miasto lub jego fragment przekształca się w wielką grę planszową, a specjalnie rozlokowani i przygotowani animatorzy informują na bieżąco o aktualnym stanie gry, możliwych posunięciach, zadaniach i przygodach, jakie czekają jeszcze na uczestników tej imprezy. Innym cieszącym się dużym zainteresowaniem sposobem spędzania wspólnego czasu jest Escape Room. Zabawa polega na tym, że daną grupę zamyka się w specjalnie przygotowanym pokoju, pełnym zagadek, ukrytych szyfrów i niespodzianek. Uczestnicy zabawy mają godzinę na opuszczenie pomieszczenia – aby się jednak uwolnić muszą wykonać wpierw wszystkie zaplanowane zadania. Tego typu atrakcje są nie tylko świetną zabawą, ale też pozwalają poznać zachowanie pracowników w nietypowych dla nich sytuacjach i ujawniają skrywane umiejętności.

W lokalu

Impreza organizowana w lokalu wydaje się bardzo uroczysta i dostojna. Poza poczęstunkiem i oprawą muzyczną warto pomyśleć jednak o jakiś dodatkowych atrakcjach. Mogą to być np. występy komików, mini recital, pokazy taneczne czy fotobudka. Warto wybierać atrakcje, które jednocześnie integrują zespół. Niech np. pokaz taneczny zakończy się dwugodzinnymi warsztatami tanecznymi dla pracowników lub niech wszyscy uczestnicy imprezy mają możliwość wykonania zabawnych, niepowtarzalnych zdjęć w fotobudce. Fotobudka to ostatnimi czasy stały element imprez firmowych. Pozwala ona nieco rozluźnić atmosferę, świetnie się bawić (pracownicy bardzo szybko wprost prześcigają się w pomysłach na udane, śmieszne zdjęcia) i zachować pamiątkę w postaci nietuzinkowych, zabawnych fotek.

W plenerze

Impreza w plenerze to bardzo dobry pomysł na zabawę dla młodego, aktywnego zespołu. Możemy tu pomyśleć o rozmaitych grach zespołowych np. piłka nożna, siatkówka, ale też o nieco bardziej ekstremalnych, wyzwalających nieco większą dawkę adrenaliny rozrywkach jak np. wyścigi quadów, park linowy, ścianka wspinaczkowa czy paintball.

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*