Jakie atrakcje na wesele?

Jakie atrakcje na wesele?

Wesele to nie tylko niezapomniany dzień dwojga, składających sobie przysięgę małżeńską osób, wspaniała uroczystość rodzinna, ale też skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne. Przedsięwzięcie, w którym warto w pewnym stopniu państwa młodych wspomóc. Zamierzeniem jest przecież to, aby zabawa weselna była udana, niezapomniana i obfitowała w moc atrakcji.

Jak, kiedy i w czym pomóc parze młodej?

Ważne jest to, aby wybrać tzw. złoty środek, tak by zanadto nie narzucać się przyszłym małżonkom w samo planowanie wesela, nie wyręczać ich, nie zarzucać dobrymi radami, ale aby w miarę możliwości i zgłaszanych przez nich potrzeb, wspomagać ich w tym zadaniu. Może to być np. pomoc w zorganizowaniu zaproszeń, kwiatów, doradztwo w doborze menu, garderoby, polecenie sprawdzonego fotografa. Możemy też przygotować tak popularne ostatnimi czasy gadżety na wesele. To, jak będzie wyglądała ta pomoc, zależy od stopnia zażyłości z parą młodą, chęci młodych do współpracy oraz tego, w czym my sami czujemy się najlepiej.

Popularne atrakcje weselne

Dodatkowych atrakcji ubarwiających w mniej lub bardziej spektakularny imprezę weselną jest całe mnóstwo. Można je podzielić na 4 podstawowe grupy:

 • coś dla oka (jak np. armatki z kolorowym konfetti, wypełnione helem kolorowe balony, pokaz sztucznych ogni, teatr ognia),
 • coś dla smaku i nie tylko (np. fontanna czekoladowa lub fontanna alkoholowa),
 • coś dla ducha (np. wypuszczane przez parę młodą gołębie, puszczane w powietrze lampiony szczęścia),
 • coś dla śmiechu i rozrywki (np. pokazy komików, iluzjonistów, tancerzy).

Atrakcji tych jest tak wiele, że trudno w zasadzie wybrać jedną opcję. A może postawić na coś jeszcze zupełnie innego?

Niespodzianka dla pary młodej

Warto pomyśleć o takiej atrakcji, która będzie angażowała nie tylko nowożeńców, ale niemal wszystkich biesiadników. Należy też pamiętać o tym, że by impreza dobrze się udała nie wszystko musi być w pełni oficjalne i pompatyczne. W związku z tym warto pokusić się o przygotowanie jakiejś niebanalnej niespodzianki na wesele. Bardzo dobrze sprawdzającym się rozwiązaniem jest między innymi fotobudka. To idealne, zabawne wsparcie dla tradycyjnego fotografa. Zdjęcia z wesela wykonane w fotobudce mają zupełnie inny, znacznie bardziej rozrywkowy i mniej oficjalny charakter.

Jak to wygląda w praktyce?

Decydując się na wynajęcie fotobudki dostajemy w pakiecie sprzęt (czyli przenośne urządzenie do wykonywania zdjęć), wsparcie profesjonalnego animatora oraz całą masę gadżetów (masek, peruk , okularów, doczepianych wąsów itp. itd.), dzięki którym nasze zdjęcia będą jeszcze barwniejsze i atrakcyjniejsze. Obsługa urządzenia jest dziecinnie prosta. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów, dotyczących zarówno funkcjonowania sprzętu, doboru rekwizytów czy zaplanowania scenariusza sekwencji fotografii, możemy liczyć na wsparcie animatorów. Automat wykonuje 3 zdjęcia w 5-sekundowych odstępach. To wystarczający moment na zmianę pozy, rekwizytów, ale pozostawiający też pole na spontaniczność i wesołą energię. Przez cały czas widzimy efekt swoich starań na ekranie. Po około 10 sekundach zdjęcia są gotowe do odebrania. Otrzymujemy je w trzech egzemplarzach. Dostaniemy też wszystkie kopie w wersji elektronicznej. Ponadto organizatorzy przygotowują specjalny album, w który od razu, „na gorąco” możemy wkleić swoje fotki i opatrzyć je odpowiednimi komentarzami. To świetna, niezapomniana niespodzianka dla pary młodej.

Zdjęcia z wesela, a zdjęcia z wesela

Bardzo ważne jest to, aby odpowiednio zinterpretować konwencję tego typu zdjęć. Standardem praktycznie na każdej imprezie weselnej jest wynajęcie profesjonalnego fotografa lub kamerzysty. Czy fotobudka jest w takim razie potrzebna? Oczywiście że tak. Zdjęcia z wesela wykonane w fotobudce niejako z definicji mają zupełnie inny charakter. Istotne jest więc to, aby zarówno para młoda, jak i goście nie powtarzali standardowych, oficjalnych schematów. Nie chodzi tu przecież o zdjęcia, które mają powielać efekty pracy profesjonalnych fotografów. Nie ma tu miejsca na wystudiowane pozy, subtelne uśmiechy i klasykę. Chodzi przede wszystkim o rewelacyjną zabawę, dużo frajdy, radości, niekontrolowane wygłupy oraz uchwycenie tych zabawnych, niezapomnianych chwil w kadrze.

Fotobudka oferuje cały szereg rozmaitych gadżetów, rekwizytów i tapet do zdjęć. Do tego wystarczy już tylko zabawna mina, śmieszna poza i rewelacyjny efekt gwarantowany. Stateczna ciocia z doklejonymi wąsami, cała grupa w zabawnych kapelusikach, a może para młoda w zupełnie nowym, rozrywkowym wcieleniu – to właśnie to. Fotobudka zapewnia świetną zabawę zarówno fotografującym się osobom, jak i obserwatorom, którzy w szybkim czasie wprost zaczynają prześcigać się w pomysłach.

Dlaczego warto?

Fotobudka:

 • to doskonały, niesztampowy sposób na ożywienie każdej weselnej zabawy,
 • to świetny pomysł na zabawę dla osób praktycznie w każdym wieku; bardzo dobrze odbierany zarówno przez każdą grupę – począwszy od dzieci po statecznych tylko z pozoru emerytów,
 • to spontaniczne, zabawne, zatrzymane w kadrze chwile.

Jak to zorganizować?

Zorganizowanie tego typu atrakcji jest całkiem proste. Wystarczy jedynie znaleźć jakąś godną zaufania, doświadczoną firmę.  Z uwagi na to, że jest to coraz bardziej popularna rozrywka, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować termin i ustalić szczegóły dotyczące między innymi miejsca imprezy, dojazdu, opieki animatora. Wówczas najlepiej też ustalić szczegóły dotyczące samych zdjęć jak np.:

 • wybór tła,
 • wydruki w kolorze, monochromie, sepii,
 • modyfikacja układu zdjęć,
 • możliwość wykorzystania własnej grafiki,
 • stworzenie pamiątkowego albumu.

W dniu imprezy organizator rozstawia się o umówionej godzinie ze sprzętem i wszystkimi przygotowanymi rekwizytami i przez cały planowany czas jest w pełni do dyspozycji gości (obsługa urządzenia, pomoc w doborze rekwizytów, wydawanie zdjęć, wspólne przygotowywanie albumu). Następnego dnia zaś czeka nas miła niespodzianka w postaci pełnego pakietu wszystkich wykonanych fotek przesłanych w wersji elektronicznej.

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*