Alternatywa dla tradycyjnej pamiątkowej księgi weselnej

Alternatywa dla tradycyjnej pamiątkowej księgi weselnej

Wesele to odświętna atmosfera, szampańska zabawa i niezapomniane chwile świętowane nie tylko z świeżo poślubioną drugą połówką, ale też z najbliższymi nam osobami, rodziną, przyjaciółmi. Nic więc dziwnego w tym, że od wieków nowożeńcy próbowali te szczęśliwe chwile uwiecznić. Co prawda pamiątkowe obrazy ślubne były zarezerwowane tylko dla monarchów i wysoko urodzonej arystokracji, ale fotografie ślubne stały się już nieco bardziej przystępne.

Krótka historia fotografii ślubnej

Pierwsze fotografie ślubne powstały około 1840roku. Wówczas z zrozumiałych względów mieliśmy do czynienia przede wszystkim z stylizowanymi zdjęciami studyjnymi. Nośnikami fotografii były początkowo przede wszystkim szklane, miedziane lub cynowe płytki. Przełomem okazało się wynalezienie papieru fotograficznego, a później przenośnych aparatów i lamp błyskowych. Kolejny krok do przodu to fotografia kolorowa. Coraz częściej mieliśmy też do czynienia nie tylko z studyjnymi, ustawianymi zdjęciami, ale czymś co moglibyśmy nazwać mianem fotografii reportażowej oczywiście w odniesieniu do rzeczywistości weselnej. Niemal synchronicznie rozwijały się też albumy ślubne czy pamiątkowe księgi weselne, do których wklejało się zdjęcia młodej pary i uczestniczących w imprezie weselnej gości. Tego typu zwyczaje w dużej mierze przetrwały do dziś. Choć obecnie mamy już do czynienia z coraz to bardziej zaawansowaną techniką i zupełnie nowymi praktykami i rozwiązaniami.

Era nowoczesności w fotografii ślubnej

Rozwój fotografii cyfrowej sprawił, że młoda para może wybierać z setek, tysięcy wykonanych zdjęć, wybierając najlepsze ujęcia, dowolną ilość odbitek, modyfikując ustawienia. Fotografie są najwyższej możliwej jakości, a wybrane propozycje zazwyczaj przechodzą jeszcze dodatkowy retusz. Zdjęcia można zamawiać w tradycyjnej papierowej formie, w postaci eleganckiego fotoalbumu czy fotoksiążki, ale też na płytach, pendrive’ach czy innych nośnikach.

Fotografia weselna w mniej oczywistej odsłonie

To co do niedawna wydawało się nowoczesne, nietypowe i odkrywcze, obecnie jest już ogólnie przyjętą normą. Może warto więc podejść do fotografii weselnej i pamiątkowej księgi gości w sposób mniej standardowy. Nieco z przymrużeniem oka. Doskonałą propozycją na weselną zabawę są zdjęcia z fotobudki. W praktyce wygląda to tak, że na imprezie weselnej znajduje się przenośny sprzęt czyli fotobudka z aparatem i ekranem dotykowym. Podczas wykonywania fotografii na ekranie możemy nie tylko podejrzeć efekt naszych starań, ale też zmienić poszczególne ustawienia czy w końcu wydrukować zdjęcia. W razie jakichkolwiek problemów mamy do swojej dyspozycji obeznanego ze sprzętem i tego typu zabawą animatora. Sam sprzęt to oczywiście za mało. W zasięgu ręki są też rozmaite maski, sztuczne nosy, wąsy, okulary i inne gadżety, które sprawią, że nasze zdjęcie będzie jeszcze bardziej radosne i zabawne. Do tego możemy dobierać odpowiednie tła, tapety itp. W fotobudce nie chodzi przecież o wykonywanie tradycyjnych, konwencjonalnych fotografii. O takie zadba z pewnością profesjonalny fotograf. Fun fotobudka jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczona przede wszystkim do dobrej zabawy i utrwalenia tych niepowtarzalnych, szalonych chwil w kadrze.

Pamiątkowa księga weselna potraktowana z przymrużeniem oka

Co zrozumiałe zupełnie inaczej będzie też wyglądała pamiątkowa gości weselnych. Każdy z gości, który wykona zdjęcie w fotobudce otrzymuje trzy kopie wykonanych zdjęć. Jedna z nich jest przeznaczona właśnie do wklejenia do pamiątkowego albumu. Księga pamiątkowa jest więc tworzona na bieżąco i pod koniec imprezy jest już gotowa. Nie ma więc miejsca na wystudiowane pozy, przemyślane dedykacje i sztuczne wpisy. Liczą się przede wszystkim fajne, śmieszne fotki i dołączone do nich, spisywane na gorąco, spontaniczne dedykacje i życzenia. Rozluźnieni nowożeńcy, roześmiani goście weselni uwiecznieni na fotografiach w zabawnych strojach, w maskach, perukach to bezcenne wspomnienie. To księga pamiątkowa inna od wszystkich, na którą jeszcze po latach można spojrzeć z mimowolnie pojawiającym się uśmiechem na twarzy i błyskiem w oku.

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*