Co robić, aby na rodzinnym przyjęciu nie wiało nudą?

Co robić, aby na rodzinnym przyjęciu nie wiało nudą?

Rodzinne przyjęcia w naszym kraju odbywają się według ściśle określonego scenariusza. Bogato zastawiony stół, suto zakrapiane posiłki i niekończące się dyskusje na temat pogody, gospodarki, polityki, w końcu analizowanie życia poszczególnych członków rodziny. W niektórych przypadkach wieje nudą, w innych atmosfera jest aż nazbyt gorąca. W rezultacie po kilku godzinach takiej imprezy, większość jej uczestników jest sfrustrowana, skłócona lub w najlepszym wypadku śmiertelnie znudzona. Co zrobić, aby uniknąć takich sytuacji? Warto pomyśleć o ciekawych atrakcjach, które urozmaicą spotkanie, odciągną od niewygodnych tematów i przypomną nam, jak dobrze jesteśmy w stanie się wspólnie bawić.

Na domowym gruncie

Oczywiście to jakie atrakcje będą najlepsze, zależy w dużym stopniu od miejsca imprezy (dom, lokal, ogród) oraz ilości uczestników. W przypadku niewielkich domówek niezawodne okazują się gry planszowe. Chociaż początkowo część uczestników może kręcić nosem, to jednak zazwyczaj bardzo szybko budzi się duch rywalizacji i chęć do wspólnej zabawy. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią grę, właściwie ją rozreklamować oraz podzielić gości na nietypowe drużyny. Jaką grę wybrać? Bardzo dobrze sprawdzają się kalambury, skojarzenia, odgadywanie postaci itp. Innymi słowy wszystko to przy czym musimy nieco wytężyć szare komórki, ale też czemu towarzyszy sporo śmiechu i dobrej zabawy. To gry dla uczestników w każdym wieku. Jeśli mamy do czynienia z rocznikami, które pamiętają poprzedni ustrój, możemy też sięgnąć po modne ostatnio gry, nawiązujące do czasów PRL-u.

Rodzinne uroczystości organizowane w lokalu

Kiedy mówimy o większej imprezie organizowanej w lokalu trudno byłoby skupić gości wokół jednej planszówki, ale wówczas również możemy pomyśleć o zabawach, które będą aktywowały większość uczestników. Warto zadbać o oprawę muzyczną, profesjonalnego didżeja, który zachęci gości do wejścia na parkiet. Można też podejść do zadania nieco mniej standardowo i zamówić przykładowo godzinną lekcję tańca. W późniejszej części imprezy, kiedy towarzystwo jest już nieco śmielsze, warto postawić na popisy wokalne. Zestaw do karaoke to niewielki koszt, który sprawdzi się zarówno w lokalu, jak i na domowej prywatce. Jeśli wśród członków naszej rodziny przeważają osoby, preferujące raczej stateczny tryb spędzania wolnego czasu, możemy zamówić występ komika czy pokaz iluzjonisty.

Innym pomysłem na uatrakcyjnienie imprezy jest wynajęcie fotobudki. To niewielki przenośny sprzęt, w którym każdy uczestnik uroczystości rodzinnej może wykonać sobie zabawne, inne od wszystkich zdjęcie. Do dyspozycji ma kolorowe tła, napisy i rozmaite gadżety w postaci doczepianych wąsów, okularów i peruk. To atrakcja, która jest w stanie rozkręcić każdą imprezę. W szybkim czasie goście wprost prześcigają się w tworzeniu zabawnych min i póz na indywidualnych oraz grupowych fotkach. Efekty tej zabawy są zaś uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach i w kilka minut gotowe do odbioru. W rezultacie z imprezy wychodzimy nie tylko w dobrych nastrojach, z śmiesznymi fotkami w kieszeni, ale możemy też skomponować niepowtarzalny album uwieczniający bajeczną atmosferę tej imprezy. Tego typu atrakcje udowadniają, że rodzinne przyjęcie bynajmniej nie musi być nudne i sztampowe. Wręcz przeciwnie możemy świetnie się bawić, poznać swoich krewnych z zupełnie innej strony i niecierpliwe wyczekiwać kolejnego rodzinnego spotkania.

Na późne wieczorne godziny

Kiedy siedzimy do późnych godzin przy suto zastawionym stole, w pewnym momencie mimo dobrej zabawy czujemy zmęczenie, a atmosfera imprezy nieco siada. Warto więc pomyśleć jeszcze o jakiejś wieczornej rozrywce. Może to być zarówno wspólny spacer, ale też np. pokaz sztucznych ogni, tak popularne ostatnio pokazy ognia i światła czy wspólne puszczanie w niebo lampionów szczęścia

To tylko kilka ramowych propozycji, które są jedynie punktem wyjścia do tego, co możemy zaproponować gościom. Każdy z nas zna swoją rodzinę na tyle, że orientuje się jakie rozrywki najlepiej sprawdzą się na danym spotkaniu. Niech to jednak nie będzie tylko wspólne siedzenie przy stole, ale prawdziwa, wspólna, niezapomniana zabawa.

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*