Co zaplanować na zabawę andrzejkową?

Co zaplanować na zabawę andrzejkową?

Kolejne dni listopada upływają coraz szybciej, a to oznacza, że niewiele już czasu dzieli nas od magicznej, andrzejkowej nocy. Andrzejkowe wróżby zakorzeniły się już w naszej kulturze na dobre i nie budzą tak skrajnych emocji, jak inne przychodzące z Zachodu świąteczne zwyczaje. Niemal każdy z nas zna też sporo interesujących, magicznych lub zabawnych wróżb. W tym artykule przypomnimy kilka z nich oraz podpowiemy, jak urozmaicić andrzejkową zabawę.

Oczywiście można zorganizować klasyczną imprezę, dostosowując się jedynie do znamiennej daty, a więc nocy z 29 na 30 listopada. Czym jednak byłaby zabawa andrzejkowa bez magicznej oprawy i wspólnego wróżenia? Warto przygotować atrakcje dla zróżnicowanej grupy gości, kilka propozycji neutralnych, ale też wróżby dla singli i osób w stałych związkach.

Co przyniesie przyszłość?

Jednym z najbardziej chyba znanych zwyczajów andrzejkowych jest lanie wosku. To wróżba dla wszystkich, bez względu na status czy stan cywilny, mogąca wiele powiedzieć na temat przyszłości, planów czy marzeń. Do jej wykonania potrzebna będzie miska z wodą, wosk z stopionej świecy oraz koniecznie klucz (najlepiej dużą dziurką przez którą łatwo będzie przelewać wosk). Kiedy parafina zastygnie należy podświetlić otrzymaną figurę i zobaczyć, jaki rzuca cień. Najlepiej zdecydować się na grupowe interpretacje znaków – to pozwoli na sprawdzenie kilku możliwości i wybranie tej najtrafniejszej.

Kto pierwszy zmieni stan cywilny

Kolejny zwyczaj sprawdzi się zarówno na imprezach organizowanych w lokalu, jak i klasycznych domówkach. Rekwizyty każdy uczestnik imprezy ma przy sobie. Chodzi o… buty. Należy ustawić obuwie kolejno para za parą. Właściciel pary, która jako pierwsza dotrze do progu pomieszczenia, najwcześniej całego grona zmieni stan cywilny.

Poznaj imię wybranka/ wybranki

Następna zabawa to propozycja dla singli. Aby ją przygotować należy wyciąć z brystolu dwa serca, następnie dosyć gęsto zapisać je imionami: jedno serce żeńskimi, a drugie męskimi. Następnie należy obrócić serca, tak aby imiona były niewidoczne, a wolni przedstawiciele obojga płci powinni wbijać szpilki w odpowiednie tekturowe serce (warto odpowiednio wcześniej rozróżnić np. za pomocą kolorów męską i damską wersję). Po wbiciu szpilki i obróceniu serca przekonamy się, jakie imię będzie nosił przyszły wybranek bądź wybranka.

Owocowa wróżba dla pań

W tej zabawie biorą udział tylko przedstawicielki płci pięknej. Każda z pań dostaje jabłko oraz nożyk. Następnie musi obrać owoc, tak aby uzyskać możliwie jak najdłuższą, nieprzerwaną ostrużynę. Właścicielka najdłuższej obranej skórki pozostanie też najdłużej w szczęśliwym, stabilnym związku. W dalszym wariancie gry panie wyrzucają obierki za siebie, a następnie próbują dopasować ich ułożenie do kształtu litery. Od tej litery będzie się bowiem zaczynało imię przyszłego partnera.

Sprawdźmy temperaturę uczuć

Kolejna wróżba jest dedykowana dla par. Do jej przeprowadzenia potrzebna będzie ponownie miska z wodą (okazuje się, że to dosyć często używany w andrzejkowych wróżbach gadżet) oraz dwie świece ustawione na spodeczkach (bardzo dobrze wywiązują się z tego zadania świeczki z podgrzewacza). Następnie każdy z partnerów podpala knot swojej świecy i puszcza ją na wodę. Jeśli świece się do siebie zbliżają, to dobrze to wróży związkowi i wspólnej przyszłości. Oddalanie się świec oznacza symboliczne oddalanie się partnerów, a nawet rozpad związku. Zgaśnięcie płomienia może zaś oznaczać chorobę.

Fotobudkowy przerywnik czyli uwiecznimy tę magiczną noc na zdjęciach

Oczywiście nie możemy przesadzić z ilością wróżb oraz starać się, aby nikt nie poczuł się pominięty lub dotknięty. Do przesłania wróżb należy zaś podchodzić z pewnym dystansem. Liczy się przede wszystkim magiczna atmosfera i dobra zabawa. Efekty tej zabawy można zaś uwiecznić w fotobudce. Fotobudka będzie doskonałym przerywnikiem pomiędzy kolejnymi wróżbami i praktykami. Dodatkowo urozmaici i uatrakcyjni ten magiczny wieczór i pozwoli nam zostać właścicielami niezapomnianych pamiątek.

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*