Najpopularniejsze sposoby spędzania sylwestra?

Najpopularniejsze sposoby spędzania sylwestra?

Zakończenie starego roku i wejście w nowy to doskonała okazja do spotkań i imprez. Nawet najwięksi malkontenci i domatorzy nie wyobrażają sobie sylwestra bez noworocznych życzeń, odrobiny muzyki, lampki szampana i oglądania fajerwerków. To scenariusz imprezy w bardzo okrojonej wersji. Większość z nas decyduje się w tym czasie na szaloną zabawę do białego rana.

Jakie są najczęstsze sposoby spędzania sylwestrowej nocy?

– Domówka – przez nieco starsze pokolenie nazywana też prywatką, to jedna z popularniejszych form spędzania tej ostatniej nocy w roku, równie ceniona sobie przez młodzież, rodziców małych dzieci, jak i emerytów. Świętowanie z znajomymi, rodziną czy grupą bliskich nam osób jest przyjemne i sympatyczne. Organizacja nie jest skomplikowana. Ważne jest tylko, aby znaleźć chętnego do przyjęcia wszystkich gospodarza oraz wspomóc go w przygotowaniu imprezy. Powszechnym zwyczajem jest impreza składkowa – każdy z gości coś przynosi lub w jakiś inny sposób włącza się w organizację imprezy (sylwestrowe dekoracje i gadżety, oprawa muzyczna, dodatkowe atrakcje).

– Zabawa sylwestrowa w restauracji, hotelu bądź na wynajmowanej sali – to kolejny dosyć powszechny zwyczaj. Sylwester nie tylko kończy rok, ale też rozpoczyna czas karnawału. Jest to więc doskonała okazja o tego, aby wyszaleć się na parkiecie. Mamy do wyboru zarówno wiejskie remizy, ofertę restauratorów, imprezy tematyczne jak i wielkie dystyngowane bale. To, jakie miejsce wybierzemy zależy od naszych osobistych preferencji co do miejsca, muzyki, menu oraz zasobności naszego portfela (ceny za noc sylwestrową od pary rozpoczynają się od około 200-300zł, a kończą nawet na kilku tysiącach).

– Sylwestrowo-noworoczny wyjazd – część osób jeszcze w okresie świątecznym lub tuż po zakończeniu świąt decyduje się na wyjazd i w miejscu urlopu spędza też sylwestra. Poza wypadami w ciepłe egzotyczne kraje największą popularnością cieszą się tutaj nasze polskie góry. Nie chodzi bynajmniej tylko o możliwość szusowania na nartach, podziwiania pięknych widoków. Impreza w góralskim stylu jest jedyna w swoim rodzaju i pozostawia po sobie naprawdę niezatarte wrażenia.

– Sylwester pod chmurką – częstym sposobem na spędzanie tej ostatniej nocy w roku jest również impreza plenerowa. Tym bardziej, że niemal każde większe miasto w Polsce przygotowuje na tę noc ciekawą ofertę. Rozgrzewająca atmosfera, dobra konferansjerka, świetna muzyka oraz gwiazdy polskiego i światowego formatu są w stanie stworzyć rewelacyjny klimat imprezy – na tyle, że zapominamy o mrozie i niezbyt sprzyjającej aurze. Całość wieczni zaś spektakularny pokaz fajerwerków.

– Oferta kulturalna – część osób rezygnuje z podrygiwania do skocznej muzyki na rzecz realizacji własnych upodobań. A ciekawą ofertę na ten wieczór przygotowują niemal wszystkie większe ośrodki kulturalne: teatry, kina, filharmonie. Maratony filmowe, specjalne spektakle teatralne, koncerty noworoczne – każdy jest w stanie wybrać z tej bogatej oferty coś dla siebie.

Obowiązkowe elementy imprezy

Niezależnie od tego, gdzie w danym roku zamierzamy się bawić w sylwestra, jest pewien kanon, którego nie może zabraknąć na żadnej imprezie. Poza kwestiami czysto przyziemnymi związanymi z poczęstunkiem i trunkami, mowa tu będzie o dobrej muzyce, dodatkowych atrakcjach oraz obowiązkowym pokazie sztucznych ogni.

Oprawa muzyczna

Jednym z ważniejszych elementów imprezy sylwestrowej jest odpowiednia oprawa muzyczna. Weźmy pod uwagę, że nawet w przypadku klasycznych domówek przyjęcie sylwestrowe nie jest „imprezą zasiedziałą” (nawet jeśli, to warto zadbać o sączącą się delikatnie z głośników muzykę). Możliwości jest wiele. Znajdziemy sporą grupę kapel, zespołów, wodzirejów i DJ-ów mniej lub bardziej doświadczonych w obsługiwaniu tego typu przyjęć. Poza ceną powinniśmy przyjrzeć się właśnie wspomnianemu doświadczeniu i repertuarowi. Weźmy pod uwagę, że na zabawie sylwestrowej będą się bawiły osoby w różnym wieku, z różnych środowisk i o różnych upodobaniach muzycznych, dlatego oferta powinna być w miarą wszechstronna i uniwersalna. Powinno się w niej znaleźć zarówno coś z muzyki łatwej, miłej i przyjemnej, ale też nieco dawnych standardów, klasycznych evergreenów, elementy, popu, rocka oraz oczywiście klika najnowszych hitów.

Dodatkowe atrakcje

Sylwester jest imprezą , która trwa do białego rana. W związku z tym warto zaproponować gościom jakieś dodatkowe atrakcje jak np. pokaz iluzji, sztuki barmańskiej czy zdjęcia z fotobudki. Szczególnie dobrze sprawdza się ta ostatnia rozrywka. W żaden sposób nie zaburza ona rytmu imprezy. Zaaranżowana specjalnie na ten dzień fotokabina stoi nieco na uboczu, a uczestnicy przyjęcia w wybranym przez siebie momencie podchodzą, aby wykonać sobie pamiątkowe fotkę. Oczywiście fotkę niezwykłą. Do wyboru mają bowiem całą masę kolorowych tapet, zmieniane tła, logo oraz cały arsenał zabawnych, sylwestrowych gadżetów: maski, czapeczki, doklejane wąsy itp. Zazwyczaj wygląda to tak, że po pierwszych odważnych śmiałkach, którzy mają już w swoich rękach pamiątkowe śmieszne zdjęcia (fotki są gotowe do odebrania po niespełna 20 sekundach) reszta uczestników sylwestrowej nocy rusza do fotobudki lawinowo. Nic dziwnego – niemal każdy chce być w posiadaniu niebanalnej pamiątki po tej szampańskiej zabawie. Pod koniec imprezy trudno byłoby w zasadzie znaleźć osobę, która nie miałaby przy sobie zabawnej fotki.

Pokaz sztucznych ogni

Przejście z jednego roku w drugi musi być odpowiednio zaakcentowane. Nie obędzie się więc bez strzelających korków szampana, wymienianych życzeń, całusów i uścisków oraz oczywiście pokazów sztucznych ogni. Z roku na rok pokazy te zdają się być coraz bardziej spektakularne, a jednocześnie coraz bardziej zorganizowane i bezpieczne. Rzadko dopuszcza się tutaj jakąkolwiek samowolę. Za przebieg pokazu jest zazwyczaj odpowiedzialny organizator imprezy.

 

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*