Rocznice rodzinne i zawodowe z fotobudką

Rocznice rodzinne i zawodowe z fotobudką

Mimo tego, że mamy opinię dosyć pesymistycznego i skorego do narzekań narodu, to jednak w gruncie rzeczy Polacy nie są całkowitymi malkontentami i ponurakami. Są takie momenty, kiedy zupełnie zapominamy o swoich problemach i bolączkach, a całkowicie poddajemy się zabawie. Przykładem na to jest karnawał, rozmaite okazje rodzinne, jubileusze, rocznice itp. W takich wypadkach lubimy się bawić, co więcej szukamy okazji do zabawy.

Rocznice rodzinne, rocznice zawodowe

Jedną z takich okazji są rozmaite rocznice. Chodzi tu zarówno o rocznice rodzinne np. tzw. srebrne lub złote wesele (25 lub 50 lat po ślubie), wszelkie „okrągłe” urodziny (poczynając od roczku, a kończąc na uroczystościach z okazji ukończenia 40, 50, 80 czy 100 lat). Po drugiej stronie będą się znajdowały imprezy o charakterze służbowym, a więc np. 25 lat życia zawodowego, 50 lat funkcjonowania firmy czy 20 lat przepracowanych w jednym miejscu pracy. Jedne i drugie okazje są świetnym powodem do organizacji imprezy i to zazwyczaj imprezy dosyć wystawnej, na której nie może zabraknąć dobrego jedzenia, trunków, odpowiedniej muzyki i dodatkowych atrakcji. W ramach tej dodatkowej atrakcji doskonale odnajduje się fotobudka.

Zamówienie atrakcji

Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać jest oczywiście zamówienie atrakcji. Należy to zrobić z pewnym wyprzedzeniem, ponieważ usługi fotobudkowe cieszą się coraz większą popularnością, a przecież w przypadku obchodzenia jakiejś rocznicy zależy nam na tym, aby impreza odbyła się w konkretnym terminie. Oczywiście dobrze by było, żebyśmy mieli wówczas zapewnione też miejsce uroczystości. Dzięki temu będziemy mogli ustalić od razu kwestie dojazdu i ewentualnych płatności. Przykładowo jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty Fun Fotobudka dojazd atrakcji w Lesznie, Wrocławiu, Poznaniu czy Warszawie, a także w obrębie 40km do tych miast jest bezpłatny.

Warto też od razu zasygnalizować, z jakim typem rocznicy mamy do czynienia, czy jest to uroczystość o charakterze rodzinnym czy służbowym. Organizator dostosuje do tego wygląd kabiny fotobudki, dobrane gadżety, a animatorzy będą mogli się odpowiednio przygotować.

W dniu imprezy przedstawiciele firmy fotobudkowej o ustalonej porze przyjeżdżają na miejsce, rozstawiają sprzęt, przygotowują gadżety. Zasada zabawy jest prosta – uczestnik bądź uczestnicy wraz z wybranymi gadżetami wchodzą do kabiny. W środku zastają dotykowy ekran, na którym mogą podglądać efekty swojej pracy, a także do dokonywać pewnych zmian w zakresie dobranego tła, układu, rozmiaru, koloru, ilości zdjęć na pasku itp. itd. Obsługa panelu jest łatwa. Jednak w razie pojawienia się jakichkolwiek trudności czy to związanych z kwestiami technicznymi czy wynikającymi np. z braku weny, co do sposobu ustawienia się na zdjęciu, możemy liczyć na pomoc wykwalifikowanego, zaangażowanego animatora. Zmiany póz, min i rekwizytów należy wykonywać dosyć sprawnie i dynamicznie, ponieważ automat wykonuje sekwencję 3 zdjęć w pięciominutowych odstępach czasu. Po kilkunastu sekundach zdjęcia w trzech kopiach są gotowe do odbioru. Istnieje możliwość stworzenia pamiątkowego albumu z imprezy. Można wówczas na bieżąco wklejać fotografie, opatrując je jakimś ciekawym komentarzem lub życzeniami dla solenizanta czy jubilata.

To można powiedzieć wspólny, uniwersalny scenariusz charakterystyczny dla każdej obchodzonej z fotobudką rocznicy. Różnice będą natomiast polegały na sposobie prowadzenia atrakcji, atmosferze , zależnie od tego czy mamy do czynienia z imprezą o charakterze rodzinnym czy służbowym.

Rocznica o charakterze rodzinnym

Rocznica obchodzona w gronie rodzinnym, zwłaszcza taka organizowana z okazji jakiś okrągłych urodzin czy wspólnie przeżytych małżeńskich lat, gromadzi wokół siebie ludzi, którzy się doskonale znają i przynajmniej z definicji kochają i lubią. Zazwyczaj więc na uroczystości takiej panuje przyjemna, sympatyczna, właśnie rodzinna atmosfera. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, że jest to środowisko bardzo zróżnicowane. Na takiej imprezie spotkamy zarówno dziadków, seniorki rodu jak i młodzież czy przedszkolaki. Fotobudka doskonale odnajduje się na imprezach rodzinnych i od początku jest przyjmowana z dużym entuzjazmem. Klimat przyjęć familijnych jest na tyle radosny i swobodny, że raczej nie ma problemów z zachęcaniem gości do robienia zdjęć. Co więcej bardzo często okazuje się, że to właśnie wspomniane wiekowe ciocie, wujkowie i dziadkowie wykazują się największym dystansem i bardzo chętnie stylizują się, robią sobie śmieszne, zabawne zdjęcia. Animatorzy potrzebni są tutaj w zasadzie do rozwiązywania ewentualnych trudności technicznych a i to rzadko, ponieważ obsługa fotobudki jest na tyle prosta i intuicyjna, że bez problemu poradzi sobie z nią współczesny emeryt czy małe dziecko. Niemal zawsze wśród uczestników imprezy znajdzie się osoba, mająca opinię etatowego śmieszka, która pociągnie do zabawy pozostałych członków rodziny. Potem już akcja toczy się lawinowo i robienie zdjęć i świetna zabawa zdaje się nie mieć końca.

Rocznica o charakterze służbowym

Rocznice i jubileusze w gronie zawodowym wyglądają nieco inaczej. Mimo, że tutaj też mamy do czynienia z środowiskiem, które zna się od lat, to jednak wyczuwa się pewną charakterystyczną dla imprez służbowych sztywność i oficjalność. W tym wypadku więc praca animatorów polega nie na objaśnianiu zasad obsługi fotobudki, ponieważ z tym zazwyczaj pracownicy radzą sobie doskonale, co nad rozkręceniu atmosfer imprezy. Najważniejsze jest znalezienie pierwszej odważnej osoby, która przełamie lody. Bardzo często jest to sam jubilat czy osoby na cześć, których zorganizowane jest przyjęcie. Potem już do fotobudki ustawiają się kolejki, a uczestnicy uroczystości swoim zachowaniem przekonują, że w środowisku zawodowym też możemy się świetnie bawić i poznać z zupełnie innej strony. Widok szefa w śmiesznej masce czy głównej księgowej z doczepianymi wąsami? Tutaj nikt nikogo nie ocenia, szaleństwo jest jak najbardziej wskazane – liczy się po prostu wspólna, świetna zabawa.

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*