Targi ślubne – jakie można znaleźć atrakcje?

Targi ślubne – jakie można znaleźć atrakcje?

Organizacja wesela to dosyć skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie. Wynajęcie sali, fotografa, załatwienie formalności w urzędzie czy/i w kościele, zadbanie o oprawę muzyczną, catering, transport, zakup lub wynajęcie strojów ślubnych, wybranie obrączek, zaproszeń, kwiatów itp. itd. – lista zdaje się nie kończyć. A wszytko to trzeba jeszcze zgrać w jednym terminie, wyszukać godne polecenia oferty i korzystnie podpisać umowy. Czekają nas godziny spędzone w Internecie, liczne wyjazdy, spotkania, degustacje, a i tak nie mamy stuprocentowej pewności, że wybraliśmy dobrze i dopięliśmy wszystko na ostatni guzik. Chyba, że… zdecydujemy wybrać się na targi ślubne?

Dlaczego warto wybrać się na targi ślubne?

– Po pierwsze mamy całą bogatą ofertę ślubną zgromadzoną w jednym miejscu. Znajdziemy tu więc zarówno firmy cateringowe, oferty gościńców i restauracji weselnych, fotografów, kamerzystów ślubnych, zespołów, konfekcję ślubną, kwiaciarnie, dekoracje, jak i firmy zajmujące się kompleksowo organizację ślubów i wesel. Możemy tu zamówić wszytko od A do Z, poczynając od najważniejszych strategicznych elementów, a kończąc na drobiazgach jak kwiatki do butonierki czy karteczki z imionami gości.

– Po drugie będziemy mogli wszystko sprawdzić na własnej skórze, za pomocą wszystkich dostępnych zmysłów. Na targach ślubnych mamy szansę zobaczyć prezentację sukni, garniturów i dodatków ślubnych, podziwiać przepiękne dekoracje i wiązanki, przyjrzeć się przykładowym efektom pracy fotografów i kamerzystów, posłuchać próbki umiejętności weselnych kapel, degustować różne warianty weselnego menu czy proponowanych trunków.

– Po trzecie będziemy mogli poczuć w pełni podniosłą i uroczystą atmosferę wesela. Warto wybrać się targi nie tylko z swoją przyszłą połówką, ale też z członkami rodziny czy przyjaciół, którzy dobrze sprawdzają się w roli doradców. Na tego typu imprezach bodźców jest tak wiele, że podczas podejmowania decyzji co do wyboru poszczególnych elementów uroczystości, z pewnością przyda nam się pomoc osób trzecich.

– Po czwarte możemy zapoznać się z nowymi trendami, dotyczącymi nie tylko samej organizacji wesela, ale też dodatkowych atrakcji. (Nieco szerzej o typowych atrakcjach weselnych w dalszej części artykułu.)

Podstawowa oferta targów ślubnych

Jak już zostało wspomniane oferta tragów ślubnych jest niezwykle bogata. Możemy tam znaleźć kompleksową propozycję, dotycząca organizacji planowanej imprezy. W dużym uproszczeniu można ją podzielić na następujące działy:

– sale weselne (oferowane odrębnie lub w ramach restauracji, hoteli, pensjonatów),

– menu weselne (do wyboru mamy zarówno ofertę sal restauracyjnych jak i firmy cateringowe),

– szeroko rozumiana konfekcja ślubna (suknie, garnitury, dodatki, bielizna itp. itd.),

– salony kosmetyczne i fryzjerskie, specjalizujące się w przygotowywaniu makijażu ślubnego, stylizacji paznokci czy tworzeniu eleganckich, klasycznych fryzur,

– biżuteria (przede wszystkim obrączki, ale też kolczyki, bransoletki, łańcuszki, diademy z jednej strony oraz spinki do mankietów czy spinki do krawata z drugiej strony),

– oprawa muzyczna (zespół, DJ itp.)

– fotografia i filmoteka ślubna,

– dekoracje ślubne (dekoracje kościoła, sali, wiązanki ślubne, przygotowanie zaproszeń ślubnych karteczek z imionami gości, podziękowań itp. itd.),

– transport (wynajem limuzyny ślubnej czy innego środka transportu, ale też zapewnienia dogodnego dojazdu i powrotu dla gości)

– rozmaite atrakcje weselne (pokazy tańca, iluzji, sztuki barmańskiej, fajerwerki, fontanny czekolady lub szampana, fotobudka i wiele wiele innych).

Topowe atrakcje weselne

Skupmy się nieco głębiej na tym ostatnim podpunkcie. Wiele osób bardzo szczegółowo planuje organizację wesela, zapominając niestety o atrakcjach. Tymczasem weźmy pod uwagę, że wesele to co najmniej kilkugodzinna impreza. Same tańce i przekąski to za mało. Należy zapewnić gościom dodatkowe atrakcje, dzięki którym będą się świetnie bawić, a później dobrze wspominać tę uroczystość. Na targach ślubnych możemy znaleźć niezwykle bogatą ofertę tego typu rozrywek. Jakie atrakcje są teraz na topie?

Zdjęcia weselne z przymrużeniem oka

Prym wśród atrakcji weselnych wiedzie w chwili obecnej fotobudka. Zabawa jest prosta. Zaaranżowana stosownie do okazji z kabina wyposażona w aparat, ekran i drukarkę, szereg gadżetów do szybkiej stylizacji (typu maski, doczepiane nosy, peruki) oraz pomocni animatorzy. Jednak to właśnie w prostocie, spontaniczności i szybkich efektach tkwi siła tej rozrywki. Zabawne, miny, pozy, przebrania uwiecznione na fotkach są gotowe po kilkunastu sekundach. Jeszcze „na gorąco” można je więc wkleić do pamiątkowej księgi weselnej, która będzie świetnym, traktowanym z pewnym przymrużeniem oka uzupełnieniem tradycyjnego albumu.

Krótkie spektakle

W pewnym momencie nawet podczas szampańskiej weselnej zabawy atmosfera nieco siada, a goście najzwyczajniej w świecie są zmęczeni kilkugodzinnymi tańcami. Warto dać im chwilę odpocząć. Czas ten jednak należy jakoś mądrze zagospodarować. Można np. przenieść uczestników imprezy do świata iluzji, zaproponować im pokaz sztuki cyrkowej, tańca wykonanego przez profesjonalistów czy zaprezentować krótki widowiskowy pokaz przygotowywania drinków (oczywiście łącznie z degustacją).

Światło i dźwięk

Oczepiny powinny odbywać się z przysłowiowym przytupem. Po północy warto zaprosić gości na spektakularny pokaz sztucznych ogni. Jeśli wokół sali weselnej nie mam za bardzo możliwości na puszczanie fajerwerków, alternatywą może być pokaz laserowy. Kolorowe wiązki lasera, układające się w barwne iluminacje świetlne w rytm energetycznej muzyki z powodzeniem mogą być prezentowane tak na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Dla zwiększenia efektów, towarzyszy im rozprzestrzeniająca się wokół sztuczna mgła.

Coś dla smaku i dla oka

Warto pomyśleć też o jakiejś ciekawej formie poczęstunku – czymś co będzie przyjemne dla oka i zachęci do degustacji. Może tu być na fontanna czekoladowa lub jej bardziej „dorosła wersja” wypełniona alkoholem lub ponczem, ale też stół z wiejskimi czy egzotycznymi przekąsami.

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*