Walentynkowy plan dnia

Walentynkowy plan dnia

Do 14 lutego zostało już naprawdę niewiele czasu i jeśli do tej pory nie macie planu, jak spędzić ten dzień, najwyższy czas coś wymyślić. Bez względu na indywidualne podejście do tego święta, w trosce o uczucia i dobry humor naszej drugiej połówki, na pewno warto ten dzień jakoś uczcić. Czas nagli, a zostawienie wszystkiego na ostatnią chwilę może doprowadzić w najlepszym wypadku do tego, że będziecie musieli mocno improwizować, a w najgorszym wieczór zakończy się katastrofą. Z tego powodu warto wszystko odpowiednio wcześniej zaplanować.

Płynące z serca życzenia na dobry początek dnia

Aby nastrój 14lutego dnia był odpowiedni, należy zadbać o pozytywną atmosferę od samego rana. W żadnym wypadku nie można więc zapomnieć o życzeniach. Może to być zarówno zostawiona na poduszce walentynkowa kartka jak też miły, czuły sms na początek dnia. W zasadzie nie tyle liczy się erudycja, poezja czy przepiękna forma, co po prostu pokazanie tej drugiej osobie, że o niej pamiętamy i darzymy ją uczuciem. Raczej nie stawiajmy też na wydrukowane gotowce czy ściągnięte z internetu wierszyki. Znacznie lepiej sprawdzą się proste, ale za to płynące z głębi serca słowa.

Podkreślające uczucia podarki

Ta sama zasada dotyczy też prezentów. Wcale nie muszą być kosztowne i spektakularne. Droga biżuteria czy weekend w Paryżu – jeśli kogoś stać, dlaczego nie? Jednak w większości przypadków sprawdzi się ulubiony zapach perfum czy wody kolońskiej, oprawione w ramkę wspólne zdjęcie, gustowna, frywolna lub zabawna (w zależności od upodobań) bielizna czy po prostu symboliczna czerwona róża. Jeszcze jedna praktyczna, ale bardzo ważna uwaga – Walentynki są ostatnią okazją, na którą można sobie sprezentować podarki praktyczne. Nawet najnowszy, najlepszy i najdroższy model żelazka czy profesjonalny zestaw śrubokrętów w tym dniu zdecydowanie odpadają.

Wspólne romantyczne wyjście

Walentynkowe popołudnie czy wieczór, mimo ciężkiej sesji na uczelni, natłoku zajęć w pracy czy piętrzącej się góry prania w domu, powinniśmy spędzić razem z ukochaną osobą. Koniecznie należy więc wygospodarować chociaż kilka godzin, kiedy zapominamy o wszystkich obowiązkach i skupiamy się tylko i wyłącznie na sobie. Możliwości jest wiele. Koncert, seans filmowy, spektakl teatralny czy romantyczna kolacja. Weźmy pod uwagę swoje wspólne upodobania i na pewno wybierzemy coś z tej ciekawej oferty. Pamiętajmy jednak, że oblężenie kin, teatrów i wszelkiego typu lokali gastronomicznych jest w tym dniu spore, dlatego należy pomyśleć o zamówieniu biletów czy rezerwacji stolika odpowiednio wcześniej. W przeciwnym wypadku pozostanie nam tylko zjedzony w zimowej aurze fastfood (choć oczywiście z tej sytuacji też można wybrnąć, jeśli nadamy jej odpowiedniego charakteru).

Pamiętajmy o tym, że Walentynki nie są świętem jednostronnym. Przygotowanie życzeń, upominków, zadbanie o odpowiednią atmosferę leży w gestii obu partnerów. Nie udawajmy więc rozpieszczonych księżniczek (nawet jeśli nie wszystko przebiega zgodnie z wymarzonym scenariuszem) ani będących ponadto macho (nawet jeśli romantyczne komedie i wszechobecne czerwone serduszka doprowadzają do szału), ale wspólnie zaangażujmy się w odpowiednią celebrację tego święta.

Pamiątkowe, walentynkowe zdjęcia

W tak miły wieczór warto zrobić sobie jakieś pamiątkowe zdjęcia. Najlepiej jednak, żeby były to zdjęcia nieco inne niż wykonane naprędce smartfonem selfie. Wykażmy się ciut większą inwencją i odejdźmy od sztampowego schematu. Może warto na przykład zrobić sobie zabawne zdjęcia w fotobudce. Tego typu atrakcja cieszy się w naszym kraju rosnącą popularnością i z pewnością niemal w każdym większym mieście znajdziemy kabiny do robienia fotek. A nawet jeśli nie, w każdej chwili możemy taką usługę zamówić. Na taki krok decyduje się bardzo wiele lokali czy organizatorów imprez walentynkowych. (Ponownie z podanych już powodów, pamiętajmy jednak o wcześniejszej rezerwacji).

Profesjonalne fotobudki zazwyczaj obsługiwane są przez gotowych do pomocy i przygotowanych do poprowadzenia zabawy animatorów. Na początek musimy dobrać odpowiednie, dostarczone właśnie przez animatora rekwizyty. Nie chodzi nam przecież o tradycyjne zdjęcie portretowe, ale o spontaniczną zabawną fotkę. Do wyboru mamy między innymi sztuczne wąsy, maski, czapeczki, okulary i inne gadżety. Tak przygotowani wchodzimy do kabiny (oczywiście w duecie) i dobieramy ustawienia: tło, tapetę, rozmiar, układ, kolor zdjęć (kolorowe, czarno-białe, w sepii), ewentualne logo lub podpisy. Wszystko to wykonamy na prostym, intuicyjnym w obsłudze panelu dotykowym. Następnie wystarczy już tylko i wyłącznie pozować. Efekty swojej pracy możemy przez cały czas podglądać na ekranie. Aparat wykonuje sekwencję fotografii w pięciosekundowych odstępach czasu. Nie zapominajmy więc o zmianie póz, zabawnych minach i oczywiście o odrobinie czułości. W końcu to walentynki. Wszelkie całusy i uściski są więc jak najbardziej wskazane! Na efekt naszej spontanicznej, radosnej twórczości nie będziemy musieli długo czekać. Po upływie kilku sekund zdjęcia są gotowe do odbioru. Po podaniu adresu e-mail kopie zostaną nam przesłane również w wersji elektronicznej.

Dalsze świętowanie

Walentynkowe atrakcje warto zakończyć wspólnym spacerem, romantyczną, bogatą w afrodyzjaki kolacją w domowym zaciszu (jeśli podczas wyjścia ograniczyliśmy do oferty kinowej czy muzycznej). To jak spędzicie dalszą część sympatycznie rozpoczętego wieczoru pozostawiamy już waszej kreatywności…

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*