Kinderbale z fotobudką

Kinderbale z fotobudką

Karnawał to czas rozmaitych zabaw nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych imprezowiczów. Zresztą ci ostatni bawią się nie tylko w karnawale, ale praktycznie przez cały rok. Urodziny, imieniny, dzień dziecka, zakończenie przedszkola, pójście do pierwszej klasy, początek wakacji, nie mówiąc już o imprezach tematycznych związanych z Haloween, Andrzejkami, Walentynkami czy np. świętem pluszowego misia. Okazje wprost się mnożą. Część tego typu uroczystości jest niejako organizowana odgórnie przez szkoły czy przedszkola, część zaś wynika z zaangażowania rodziców czy inicjatywy samych dzieci.

Idealnie dobrane miejsce

Imprezy przygotowywane w domu to obecnie rzadkość. Szkoły i przedszkola wykorzystują oczywiście swoje zasoby w postaci dostępnej auli czy sali gimnastycznej. Jednak coraz częstszą praktyką jest wynajmowanie sal tanecznych, sal zabaw. Latem zaś kiedy pogoda sprzyja kinderbale organizuje się w specjalnie na tę okoliczność przygotowanych plenerach.

Smaczne, zdrowe i kolorowe przekąski

Przygotowując imprezę dla dzieci, musimy pomyśleć o odpowiednim menu. Oczywiście w większości przypadków wystarczyłoby podać słodycze, chipsy, paluszki i napoje gazowane, aby dzieci były zadowolone. Warto jednak pomyśleć o nieco zdrowszej, ale równie atrakcyjnej dla maluchów alternatywie. Powinno więc być kolorowo, smacznie i zdrowo. Truskawkowe czy malinowe sorbety, koreczki i chipsy z owoców, grillowane warzywa i soki z świeżo wyciśniętych cytrusów również powinny zrobić furorę. Warto stawiać na barwne kolorowe desery, najlepiej odwołujące się do dziecięcych bohaterów masowej wyobraźni. Jarzynowa sałatka być może sama w sobie nie jest zbyt trakcyjna. Jeśli jednak przypomina ona boisko z Supa Strikas czy świat widziany oczyma wróżki, od razu zyskuje w dziecięcych oczach na wartości. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie półproduktów i zaangażowanie dzieci w samodzielne przygotowywanie deserów i przekąsek.

Odpowiednia oprawa muzyczna

Kolejna rzecz, o której należy pomyśleć to muzyka, przeplatana licznymi zabawami i konkursami. Coraz powszechniejszą praktyką jest wynajmowanie na tego typu okazje profesjonalnego wodzireja lub DJ-a. Mali imprezowicze coraz częściej bawią się nie tylko przy muzyce tworzonej z myślą o dziecięcym odbiorcy, ale również przy aktualnych hitach, która możemy usłyszeć w modnych klubach, dyskotekach czy imprezach dla dorosłych. Jeśli chodzi o zabawy to profesjonaliści zazwyczaj mają ze sobą cały arsenał gadżetów, poczynając od kolorowych chust, piłeczek przez maszyny do robienia baniek, projektory itp. Co więcej bardzo często okazuje się, że niektóre konkursy typu tańce z balonami, na gazecie, przeciąganie liny, wyścigi rzędów są na tyle ponadczasowe i uniwersalne, że niemal zawsze przyjmowane są przez dzieci z zaangażowaniem i entuzjazmem.

Atrakcyjna, wciągająca rozrywka

Przygotowanie tego typu imprezy bynajmniej nie jest tak proste, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Dzieci stały się coraz bardziej świadomym i wymagającym konsumentem. Smaczne przekąski i puszczana z mp3 muzyka, to zdecydowanie za mało. Warto pomyśleć więc o jakiejś większej, nieco bardziej spektakularnej rozrywce, która na dłuższy czas przykuje uwagę najmłodszych, sprawi, że będą świetnie się bawić i będą miały co wspominać. Bardzo dobrze z tego zadania wywiązuje się fotobudka. Bynajmniej nie jest to atrakcja adresowana tylko dla dorosłych.

Dzieci przyjmują fotobudkę szczególnie dobrze z kliku powodów:

– Po pierwsze dzieciaki uwielbiają nowe technologie i wszystkie związane z nimi gadżety.

– Po drugie najmłodsi chętnie pozują przed obiektywem. A jeśli do tego pozwoli im się na wygłupy, przebieranki i zabawne miny to zabawa jest naprawdę przednia.

– Po trzecie w końcu efekt ich starań zostanie uwieczniony na śmiesznych, spontanicznych fotkach, którymi będą mogli pochwalić się kolegom, koleżankom i członkom rodziny.

Rozrywka ta nie tylko wciąga, angażuje do wspólnej zabawy, ale pozostawia też niezatarte wspomnienia, poparte zresztą zabawnym zdjęciami.

Jak przebiega zabawa?

Zaaranżowanie tego typu zabawy jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie odpowiednio wcześniej zamówić fotobudkową usługę. W umówionym dniu na określoną godzinę przyjeżdżają zamówieni animatorzy, rozkładają sprzęt, przygotowują rekwizyty itp. itd. Fotobudka może „wystąpić” w swej klasycznej odsłonie, jak też w aranżacji, pasującej do klimatu danej imprezy. Do dyspozycji mamy wiele szablonów tapet idealnie wpasowujących się w atmosferę dziecięcego przyjęcia.

Wykwalifikowany, posiadający doświadczenie w prowadzeniu tego typu rozrywek animator krok po kroku przeprowadzi dzieci przez proces przygotowań i wykonywania zdjęć. Zazwyczaj dzieci bardzo szybko pojmują ideę zabawy i doskonale radzą sobie z obsługą sprzętu, tak że wszelkie doradztwo okazuje się w zasadzie zbędne. Rola animatora ogranicza się wówczas w zasadzie do wydawania zdjęć, które już po kilku sekundach są gotowe do odbioru, (względnie do pewnego dyscyplinowania uczestników, kiedy spontaniczne wygłupy zanadto wymykają się spod kontroli). Ogólnie jednak rzecz biorąc naturalna skłonność dzieci do zabawy, wygłupów, niekontrolowanego śmiechu świetnie prezentuje się na zdjęciach, co można później porównywać na gotowych odbitkach. A że rozrywka ta niezwykle wciąga i jest przeznaczona dla osób praktycznie w każdym wieku, bardzo szybko do wspólnej zabawy dołączają też rodzice, nauczyciele i opiekunowie. Zdjęcia następnego dnia dostępne są również w wersji elektronicznej. Z powodzeniem można je więc udostępnić nieco szerszemu gronu. Możliwe jest też stworzenie pamiątkowego albumu uwieczniającego atmosferę imprezy.

Pierwsze dziecięce bale to te niezapomniane, jedne z najważniejszych w życiu, warto więc pomyśleć o takiej organizacji i dodatkowych rozrywkach, aby impreza na długie lata pozostała jednym z najlepszych, radosnych wspomnień.

Zajmujemy się wynajmem fotobudek na wesela i imprezy od ponad 3 lat. Działamy w szczególności na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcecie upodobnić naszą fotobudkę do waszej imprezy? Okleimy ją dla Was na specjalne życzenie powodując, że Fotobudka stanie się integralnym elementem waszego wydarzenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*